З офіційних джерел стало відомо, що Комітет ВРУ з питань енергетики та Житлово-комунального господарства розробив відповідний законопроєкт стосовно використання в майбутньому громадських транспортних засобів з електричними двигунами та сприяння швидкому розвитку станцій для електрозарядки. Законопроєкт № 8172 «Про розвиток електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів» був прийнятий парламентарями у першому читанні. Наші представники автопрокатної компанії RentDrive.ua в Києві поцікавились як саме даний законопроект вплине на якість обслуговування громадян столиці міським та міжміським громадським транспортом і чи вплине це на послуги оренди автомобілів, які надає сервіс.

Ініціатива впровадження громадського електротранспорту

Не дивлячись на важкі часи, народні депутати України намагаються не тільки подолати паливну залежність нашої країни, але й турбуватися про екологію. З внесених змін до деяких законодавчих документів та нового законопроєкту за № 8172 вимальовується така картина, що великі міста мають збільшити використання електробусів, поповнивши власні автобусні парки. Натомість встановлено обмеження щодо закупівель та дизельних та бензинових автобусів у кості громадського транспорту та їх експлуатація.

Дана ініціатива буде впроваджуватись поступово та повинна завершитись до кінця 2036 року.

План на найближчий час

Сприяючи захисту довкілля, у містах з населенням понад 250 тисяч до 2027 року відсоток електробусів має становити 25%. У 2020 році цей показник буде дорівнювати 50% і більше. Обмеження закупівель та використання дизельних та бензинових автобусів прискорить «зелений перехід» нашої держави. Компанія РентДрайв також врахує впровадження нових змін та поповнить власний автопарк сучасними електрокарами, які будуть використані для оренди авто.

З часом неекологічні міські автобуси будуть повністю заборонені. Поступово електробуси на водневих паливних елементах та ті, що працюють на газу будуть курсувати не тільки на маршрутах мегаполісів, але з’являться у невеликих містах та селищах. Поки що нововведення не торкнуться міжміський та приміського громадського транспорту. Для окремих міських рад можлива відстрочка впровадження нових правил, не більше як на два роки.

Зарядки для електротранспорту в Україні

Укравтопром прогнозує збільшення електрозарядних станцій по всій країні, завдячуючи спрощенню земельних вимог для їх розміщення. До кінця 2024 будуть надані пільги та відсутня плата за потужність тим, хто підключається до мережі «Укренерго». Планується в межах наявних потужностей встановлювати зарядні станції для ОСББ.

Зважаючи на те, що в країнах Євросоюзу починаючи з 2035 року встановлена заборона на авто з двигунами внутрішнього згоряння, сервіс RentDrive.ua в Києві планує оновлення власного автопарку. Колектив сервісу впевнений, що послуги прокату автомобілів ще довго будуть затребувані, навіть при повній та своєчасній заміні всього громадського транспорту.