За ініціативи окремої депутатської групи Верховна Рада зареєструвала законопроект № 9016про введення в дію штрафів за порушення вимог при перевезенні домашніх улюбленців. Мивирішили більш детально ознайомитись, що саме мається на увазі та які саме випадки перевезень становлять певну небезпеку за яку доведеться сплатити кошти в державу.

Паралельно, наші представники авто прокатного сервісу RentDrive.ua в Києві пояснять, чи буде внесено правки у договір оренди авто, якщо новий законопроект вступить в дію.

Деталі у пояснювальній записці

Започаткована ініціатива пов’язана з тим, що багато українських родин утримують домашніх тварин, і почастішали випадки, коли з вини домашніх улюбленців транспортні засоби потрапляють у дорожньо-транспортної пригоди. Окремим пунктом пояснювальної записки зазначено, що багато власників тварин, особливо жіноцтво, полюбляє тримати в руках чи на колінах собак маленьких порід, які становлять потенційну небезпеку при різкому гальмуванні, раптовій зупинці чи зіткненню. За відсутності відповідних засобів, створених саме для перевезення собак, кішок, іншої живності чи наявних кріплень, тваринка становить небезпеку, вилітаючи через лобове скло.

Отож законотворці запропонували внести декілька пунктів до статті 121. Саме це нововведення буде стимулювати власників автівок перевозити тварин відповідним чином, щоб не створювати небезпечних ситуацій на дорозі.

Передбачені розміри штрафів

Оскільки у чинному Законодавстві «Про дорожній рух» нема відповідної статті, то депутати запропонували внести правки, додавши підпункт про зобов’язання автолюбителів перевозити тварин з дотриманням усіх вимог. У разі порушення правил перевезення домашніх улюбленців буде загрожувати штраф у 510 грн., при повторному порушенню протягом року грошове стягнення становитиме 850 грн.

Раніше не існувало вимоги до перевезення домашніх тварин, оскільки у чинних ПДР вони прирівнюються до вантажу. Проте у постанові КМУ окремо розглядається транспортування сільськогосподарських, домашніх та диких тварин. Розглянуто вимоги для різних видів транспорту, включно з залізничним, авіаційним та морським. Здебільшого це стосується комерційних перевезень.

Пункт 44 даної постанови виписано рекомендації використання відповідних засобів, використання повідків та намордників для собак, кліток для птахів і таке інше. Все це спрямоване на виконання соціальних норм, а теперішні нововведення дбають саме про безпеку.

Багато автолюбителів вважають доцільним розглянути досвід застосування подібних правил у країнах Західної Європи, перш ніж впроваджувати штрафні санкції.

Наш автопрокатний сервіс RentDrive.ua в Києві досить лояльно ставиться до прокату автомобіля із домашніми тваринами. Клієнти зобов’язані повернути орендоване авто у належному стані, у разі будь-яких забруднень скористатися авто мийкою перед поверненням транспортного засобу. А щодо безпеки власної та подорожуючих, то орендар бере усю відповідальність на себе, оскільки страховка КАСКО не покриває збитки, створені з вини автолюбителя.