З кожним роком ряди автолюбителів поповнюються, як і кількість автівок на дорогах. На превеликій жаль зростає відсоток дорожньо-транспортних пригод, у багатьох випадках причиною аварії стає нетверезий водій. В нашому договорі оренди авто окремим пунктом виділена вимога до адекватного стану водія. Потенційних клієнтів, що планують взяти прокат автомобіля заздалегідь попереджають про можливі наслідки водіння в нетверезому стані.

За нещодавно прийнятим рішенням Кабінету Міністрів в Україні внесли зміни стосовно перевірки водіїв різноманітних транспортних засобів на сп’яніння, спричинене вживанням алкогольних напоїв, наркотичних речовин, лікарських засобів, здатних знижувати швидкість реакції. Отож, під час перевірки має вестися відео фіксація, або процедура проводиться за наявності двох свідків.

Зроблений на камеру відеозапис буде доданий до складеного протоколу при адміністративному правопорушенні. За відсутності можливості відео фіксації огляд здійснюється в присутності пари свідків.

Не варто легковажити сідаючи за кермо

Під час водіння вміст алкоголю не має перевищувати в крові водія 0,2 проміле, перевищення цієї норми вважається порушенням. Слід пам’ятати, що навесні 2021 року помітно зросли штрафи за водіння напідпитку. І неодноразове порушення може призвести до втрати водійського посвідчення та навіть автомобіля.

Штрафи та відповідальність

За перше порушення доведеться сплатити – штраф у розмірі 17 тис. грн та позбавлення прав на 1 рік. Сівши нетверезим за кермо вдруге – штраф збільшується до 34 тис. з позбавленням прав на 3 роки. Порушивши заборону сідати п’яним за кермо двічі на рік, доведеться не лише віддати 51 тисячу гривень штрафу та побувати в ув’язненні 15 діб, а й забути про власне авто. Встановлена заборона кермувати на цілих 10 років.

Варто пам’ятати, що левова часта ДТП на дорогах спричиняють п’яні водії, отож краще не сідати за кермо після будь-яких гостин та святкування. Не слід наражати на небезпеку себе, пасажирів та інших автолюбителів та пішоходів.

Медичне дослідження

Медики дослідили, яка кількість випитого алкоголю буде діяти на організм людини. Звичайно це середньостатистичні показники, адже все індивідуально. Отже,

  • 0,5 пива заставить відмовитись від керування на 2,5 години.
  • відповідно 1л пива – це вже 5 годин заборони.
  • 100 мл горілки дорівнює 0,8 проміле.
  • три чарки це вже 2,7 проміле в крові.
  • Віскі, коньяк, бренді та інші міцні напої з різними домішками додають 10% часу на очищення організму від інтоксикації.
  • Келих випитого вина заставить відмовитись від водіння на годину, а пляшка ємністю 0,5 – заборона керування транспортним засобом на 7 годин і так далі.

Сервіс автопрокату RentDrive.ua надає свої послуги лише тим водіям, репутація яких бездоганна.