Сумна статистика зростання дорожньо-транспортних пригод на українських дорогах підтверджує, що варто бути більш уважним та дотримуватись чинних правил дорожнього руху. Експертна група журналістів провела власне дослідження, щоб з’ясувати, водії якого віку найбільш часто стають винуватцями ДТП у нашій країні. В результаті досліджень було опитано понад 1000 громадян з різних міст України та столиці. І кожен п’ятий водій стверджував, що бодай раз на рік мав неприємність потрапити у ДТП.

Випадки аварій на орендованому авто

Також журналісти поцікавились у представників нашої автопрокатної компанії у Києві RentDrive.ua чи фіксуємо ми випадки ДТП, створені на орендованому автомобілі з нашого сервісу автопроката. На що менеджери компанії відповіли, що такі випадки трапляються, проте дуже рідко. Клієнти сервісу завжди знайомляться з умовами прокату авто, оскільки всі вони прописані в договорі. Виключно всі іномарки знаходяться у відмінному технічному стані та застраховані по КАСКО та ОСАЦВ.

Однак, якщо орендар стає винуватцем аварії, чи встановлений факт його перебування за кермом у нетверезому стані страхового відшкодування не буде. Уся матеріальна відповідальність лягає на плечі клієнта. У разі аварії взятого в оренду авто по вині іншого учасника дорожнього руху, кошти на ремонт не стягуються, Їх покриває страховка.

Окремим пунктом в договорі оренди авто вказано про заборону передали транспортний засіб сторонній особі, або використовувати автівку не за призначенням. Зазвичай, клієнти авто прокатного сервісу РентДрайв є законослухняними та не порушують правил дорожнього руху.

Досвідчені водії рідше потрапляють в аварії

Отож, після проведеного опитування та дослідження журналісти повідомили, що автолюбителі у віці від 18 до 25 років є найнебезпечнішими на наших шляхах. На їх противагу найдосвідченішими водіями є ті, які мають за плечима стаж понад 20 років. Вони найрідше стають учасниками ДТП. Автомобілісти з наймолодших вікових груп, віком до 25 років мають близько 70% ймовірності страхового випадку. З віком та досвідом цей показник істотно знижується. Водії після 10 років за кермом значно рідше заявляють про страхові випадки. А маючи водійський стаж понад 20 років на 22% рідше потрапляють в аварії.

Маючи стаж водіння понад 30 років, автолюбителі стають найбільш безпечними водіями, з якими трапляється менше аварій приблизно на 29%, порівняно з рештою учасників дорожнього руху. Що цікаво, за офіційною статистикою поліції водії жіночої статі у 6 разів рідше провокують ДТП на українських шляхах, ніж чоловіки. Отож цей факт спростовує упереджене ставлення чоловіків до водіїв жінок.

Найбільш поширені причини аварій

Серйозних збитків автівкам та водіям завдають загоряння транспортних засобів, як під час руху, так і на стоянці. Друге місце за важкістю наслідків займає ненавмисне з’їжджання з траси та перекидання автівки. Звичайно, мають вплив і погані погодні умови, та не завжди якісний стан доріг, проте уважність та суворе дотримання правил дорожнього руху значно зменшує неприємні ситуації на дорогах. Своєю чергою сервіс прокату RentDrive.ua попереджає, що у разі виникнення будь-яких непорозумінь слід розраховувати на цілодобову підтримку від компанії та ні в якому разі не покидати місце аварії до прибуття працівників поліції.