А як ви ставитесь до британського малюка «Mini»? Зверхньо? Поблажливо? Чи представляет він для вас інтерес як  транспортний засіб? Відповідь цілком передбачувана…

А чи знаєте ви, що недавно в історії  «Mini» трапилися події, які все ж таки змусять поглянути на цей автомобіль по-іншому? Але для початку необхідно прояснити той факт, чому для жителів Великобританії цей міні автомобіль залишається культовимв вже більше 60-ти років. Цілком можливо, що після цієї  статті культовим він стане и для вас!

«Mini»: коротенький екскурс в истории.

Створення цього надкомпактного авто було викликане нафтовою кризою, яку переживала Великобританія в 1956-57 роках. Саме тоді виникла гостра потреба у недорогому та экономічному автомобілі дуже компактных розмірів. «Треба – зробимо», – сказав засновник компанії British Motor Corporation Леонард Лорд.

Втілення проекту в життя

  1. Робота над авто тривала 2,5 роки. Творцем «малюка» став Алек Іссигоніс, інженер та дизайнер проекту. В справу було вкладено величезні на ті часи кошти – 10 млн. фунтів стерлінгів, і, як показав час, недаремно. Продаж перших «Mini» розпочався в серпні 1959-го, і до кінця року було успішно випущено и продано біля 20 тисяч авто. Але загальне визнання «Mini» отримав після 1961 года, когда до його компактных розмірів добавилася швидкість руху. Основна заслуга в цьому належала Джону Куперу (конструктору команди «Формула-1»), який потурбувався про потужний двигун, дискиі тормоза та 2-колірний окрас для «малюка», які і сьогодні представляють собою візитівку «Mini».
  2. До відома чарівних дам: створення і власна назва міні-спідничок  напряму пов’язані саме з цим автомобілем. Презентація одного із найпопулярніших жіночих предметів одягу проходила саме на фоні (у прямому і переносномузначенні цього слова) нашого героя, компактного “Міні”. Звичайно, від такого дуету виграли і спіднички, і автомобіль!
  3. Сьогодні “Міні” являється  культовим автомобілем для багатьох країн світу, але особливошанцють це авто в Англії. Всі його досягнення і заслуги були враховані в конкурсі на найвидатніший автомобіль 20 століття, який відбувся в Лас-Вегасі в 1999 році. Там наш герой взяв поважне 2-ге місце, обійшовши при цьому такі легенди, як Porsche 911, Volkswagen Жук (в народі – “жук”) та багато інших.

“Такий неймовірний “малюк “ був у минулому 20-му столітті”, – скаже скептик, маючи на увазі, що сьогодні в автомобілів – зовсім  інші можливості, та й  вимоги до нихзначно зросли.

Маленький і спритненький

Перша версія цієї статті представляє фестивальні фільми в Goodwood Circuit (Англія) з іншими версіями та повною версією “Міні” під назвою Vini (основні слоти V8 та Mini). Також: під капотом компактного автомобіля знаходився не більше 8-циліндрового атмосферного двигуна від BMW S65! Шанувальники “біха” знають можливості цього двигуна на кузовах E90 та E92. Можете бути впевнені – за допомогою цього двигуна “Міні” легко досягає потужності 420 кінських сил. У парі з 4-літровим двигуном знаходиться 7-ступінчаста коробка передач + підвісний вимикач M-DCT + задній самоблокуючий диференціал від BMW. До речі, питання засипки: чому все так потрібне концерту BMW? Не та сама інформація, яка була надана в 1994 році, коли в тій спокійній установці був знайдений найпопулярніший бренд – збирайте славу і радуйте нас!

Робота над «монстриком»

Досі невідомо, яке комерційне продовження в цій версії “Міні”, але погодьтеся – результат враження! Вам потрібно скласти звіт, щоб надати можливість дослідити довгострокові та копіювальні роботи. Проект тривав чотири роки, коли потрібна була серйозна модифікація конструкцій автомобіля. Були проведені роботи над екранами двигуна, днищем та іншими елементами кузова. Крім того, було змінено екстер’єр та салон автомобілів. Каюта збагачена омологізованою рамою безпеки та гоночними сидіннями (щебінка – для такої потужності!), А також обладнана гідравлічним ручним гальмом, виготовленим з вуглецевого волокна, новою приладовою панеллю, замінованою. Ось такий він, Mini-2021, серйозний, потужний і стильний!

Еко норми руляти: електричний варіант «Міні»

Так, все правильно! Світ уже побачив перший електричний варіант «Mini», модель якого отримала начинку від Nissan Leaf. У Лондоні ще в 2017 році була створена компанія, призначена для – робота над трансформацією традиційного «Міні» в прогресивну електромодель. І це – лише перша ластівка! Засновники фірми впевнені, що, не відтворюються на пристоїнному рівні перетворення (мінімальна ціна переоб’єднання – 25 тис. Фунтів стерлінгів, приблизно – 936 тис. Грн!), Бажаючі, безумовно, знайдуться.

Електрична версія: які переваги?

Однією з найважливіших переваг модифікованого “міні” є безперешкодний проїзд компактного електромобіля в центральному районі Лондона, де перегляд на традиційних автомобілях категорично заборонений. До речі, донорами електричної версії “Міні” є Leaf першого покоління.

  • По-перше, це допомагає отримати потужність утилізатора старих акумуляторів – їх повну переробку для нових потреб.
  • По-друге – в діяльності заходу є змінена вартість перетворення автомобіля в електричну модель. Базової версії акумулятора “Міні” вистачає на 110 км зі швидкістю 20 кВт / рік.
  • Ви також можете замовити акумулятор більшої ємності за додаткову плату. Тож відтепер для картини “Міні” відкриваються перспективні перспективи!

РентДрайв: оренда автомобилей в Киеве

На жаль, ми поки не может быть вам запропонувати жодного варианта модернізованого «Мини», але запевняємо – ми працюємо над цим питанням! А наразі до ваших послуг – наш автопарк, де ви точно знайдете автомобіль своєї мрії!

Чекаємо вас за адресою: Київ, вул. Богатирська, 1Г. 5023/100%