Останнім часом електротранспорт не лише набув широкого поширення серед різних груп населення, а й став справжньою проблемою для водіїв автомобілів. Самокати, моноколеса та інші мобільні компактні їздові пристрої заважають громадському транспорту, викликають ДТП і самі виступають їх учасниками. Це обумовлено незнанням елементарних правил дорожнього руху, ігноруванням норм і стандартів.

Чим небезпечні люди на електротранспорті?

На власників електросамокатів, гіроскутерів, моноколес скаржаться практично всі досвідчені водії. Вони катаються по дорогах без шоломів, відбивачів світла, вистрібуючі буквально під колеса. Велосипедисти поводяться себе більш цивілізовано, дотримуються правил і обережності.

Водії з великим стажем за кермом швидко реагують на ситуацію. Добре, якщо ситуації відбуваються в центрі міста, де швидкість руху обмежена 50-60 км / ч. Якщо ж і автоводії не дотримуватися правил, різко стартує і мчить по дорозі, то ризик аварії за участю електротранспорту складає 90%.

Людей на самокатах і гіроскутерах, моноколесах називають окремою кастою. Останнім часом в містах їх стало дуже багато. Більшість їздять не там, де потрібно. Для них не існує чітких правил. Ті, хто не вивчав загальні ПДР, перетворюються в серйозну проблему, наражають на небезпеку себе та інших учасників руху.
Примітно, але і пішоходи також страждають від власників легкого електротранспорту. Наїзди на них трапляються досить часто. Все це дуже сумно. Рішення проблеми залишається за законниками.

Чого очікувати власникам електротранспорту

Сьогодні профільні комітети парламенту продовжують розробляти законопроекти, що регулюють правила для всіх власників легкого електротранспорту, до якого відносяться пристрої на одному, двох або трьох колесах. Їх будуть штрафувати за цілий ряд порушень, включаючи:

  • експлуатацію технічно несправних пристроїв;
  • їзду в стані сп’яніння;
  • розмови по смартфону;
  • перевезення пасажирів на непризначених для цього модифікаціях;
  • відсутність світловідбивачів, звукового сигналу і захисту.
Передбачаються обмеження і за місцем їзди. Діти до 14 років можуть пересуватися по тротуарах.

Іншим необхідно використовувати дорожнє полотно. Також в планах законників введення обов’язкового тестування на знання правил дорожнього руху.
Поки немає чітких правил і спеціально відведених смуг для велосипедистів і власників мобільного транспорту безпечніше їздити на машині. Тим більше, що оренда авто в Києві сьогодні доступна практично кожному. На сайті rentdrive.ua вказані тарифи для різних класів і моделей автомобілів. Максимальна вигода можлива при укладанні довгострокового договору.