Кабмін 14 травня прийняв рішення регулювати ціни на паливо на державному рівні. Передбачуваний термін його дії – до закінчення карантину. Мета нововведення полягає в попередженні необґрунтованого зростання вартості пального на заправних станціях. В результаті цього рішення багато АЗС були змушені призупинити процес продажу «преміального» палива. Через обмеження торгових надбавок реалізація продукції для них стала збитковою.

Провідні мережі АЗС відновлюють продажу

Виявилося, що в рішенні уряду спочатку не подбали про коректні роз’яснення. Вже 16 травня урядовці заявили про відсутність обмежень на ціноутворення преміального палива. Мінекономіки сповістили про це напередодні. Після відповідного повідомлення провідні мережі заправних станцій почали відновлювати продажу.

Окрім реалізації брендового палива, одна з найбільших компаній країни, знову активувала програму лояльності. Дія купонів поки не розраховане на пальне А-92 і А-95.

Хронологія подій і подальший розвиток ситуації

Минулої п’ятниці Кабінет міністрів запровадив обов’язкове регулювання вартості палива. Для компаній-продавців продаж Ventus 95 і Ventus Diesel автоматично стала збитковою. Уже в суботу мережа KLO призупинила реалізацію. На наступний день довелося припиняти дію купонів.

Ввечері неділі чиновники опублікували повідомлення з роз’ясненнями, де уточнюється про відсутність обмежень на установку цін на паливо преміальної групи. В цей же день продажі відновилися. З понеділка почали діяти і купони. Як надалі розвиватимуться події, поки невідомо.

Примітно, що до фірмових марок палива відносяться бензин А-95 і дизельне пальне. Але далеко не всі матеріали зазначених груп можна віднести до преміальних. Тому деякі мережі АЗС поки не відновили реалізацію. Не можна назвати звичайний дизель висококласним. Подібний хід може привести до штрафів.

Відомо, що використання якісного пального – запорука надійної і тривалої роботи будь-якого транспортного засобу. Фахівці компанії rentdrive.ua рекомендують заправляти машини на перевірених АЗС. Сервісом надається оренда авто в Києві на вигідних умовах. Вимоги до якості палива прописуються в індивідуальному порядку, згідно із маркою і моделлю автомобіля.

Більшість одиниць автопарку не потребують преміальному пальному, що дозволяє клієнтам експлуатувати ТЗ без проблем.