Правильний догляд за салоном авто – не менш важливе завдання, ніж техобслуговування і ремонт. Враження від наймоднішої, красивої і технологічної машини повністю змінюється, якщо всередині відсутні порядок, чистота і комфорт. Тому співробітники компанії RentDrive приділяють даному заходу пильну увагу. Клієнти, яких цікавить оренда автомобілів, можуть не сумніватися в якості і педантичності клінінга.

З чого починається прибирання в салоні

Починати прибирання всередині автомобіля необхідно з викиду сміття. Важливо позбутися піску, пилу, крихт, папірців, стаканчиків, пляшок і будь-яких інших забруднень, відходів. Предмети, які повинні бути в машині, потрібно акуратно розкласти по місцях, решту – утилізувати або забрати додому. З пилом і дрібним сміттям, ворсинками і крихтами добре справляється ручний пилосос.

прибирання салону авто

На наступному етапі можна приступати до чищення сидінь. Вибір відповідного способу залежить від матеріалів оббивки. Завершальним штрихом стануть догляд за стелею і пластиковими поверхнями.

Як доглядати за різними видами оббивки

Залежно від моделі і комплектації автомобіля, його оббивка може бути шкіряною або тканинною. Засоби і способи їх очищення відрізняються. Шкіра і її замінник не доставляють особливих проблем. Більшість забруднень з їх поверхні видаляються за допомогою вологої губки. Але тут існує інша проблема – висока ймовірність стирання, утворення тріщин. Їх можна попередити, використовуючи для захисту спеціальну автокосметику.

Частота обробки залежить від температурного режиму: влітку доведеться доглядати за салоном в три рази частіше, ніж у міжсезоння і взимку.

Завдяки воску, маслам або гліцерину шкіра набуває приємного запаху і блиску, стає трохи м’якішою та еластичнішою.

Тканинна оббивка доставляє більше клопоту. Пил і крихти мають властивість заплутуватись в ворсинках, проникати вглиб матеріалу. На текстилі залишаються плями від напоїв. Деякі його види вбирають бруд, запахи. Крім пилососа, для догляду в даному випадку будуть потрібні мильні розчини, пароочиститель, засоби для виведення плям. Добре якщо є чохли, які легко випрати або віднести в хімчистку.

Особливості догляду за пластиком

догляд за пластиком в авто

Пластикові деталі є в кожному автомобілі. Виняток становлять лише дорогі ексклюзивні і раритетні машини. Тут іноді використовується натуральне дерево. Особливих жорстких вимог до догляду за пластиком немає. Він добре переносить зволоження, вплив будь-яких мильних розчинів. В продажу зустрічаються дуже зручні вологі автомобільні серветки. Їх варто завжди тримати під рукою, щоб швидко усунути пил, плями на панелі, кермі.

Трохи більше зусиль потрібно для очищення дрібних частин, наприклад, замків для ременів безпеки, воздуховодних отворів і т. д. Тут можна скористатися зволоженою вушною паличкою.

Важливі моменти в очищенні салону

Співробітники компанії «РентДрайв», що надає авто в прокат, дають кілька корисних порад для догляду за салоном.

Вони полягають в наступному:

  • Для прибирання потрібно використовувати тільки засоби автохімії.
  • Нові засоби необхідно тестувати на непримітній ділянці.
  • В арсеналі варто мати кілька спеціальних серветок. У продажу є вироби з мікрофібри з різними властивостями для пластику, дерева, шкіри, текстилю.
  • Регулярна заміна фільтра і чистка системи кондиціонування.
Догляд за салоном автомобіля дає приємні результати. Це варто того, щоб витратити трохи часу і зусиль.