Дорожньо-транспортна пригода – в будь-якому випадку неприємна подія, навіть якщо автомобілю завдано мінімальної шкоди і немає постраждалих. І якщо це сталося, водій на особистому транспортному засобі знає що робити, але що, якщо аварія сталася на авто, взятому в оренду? Відразу виникає ряд питань:

  • що буде з водієм, якщо визнають його винуватцем події;
  • чи подасть компанія, що займається прокатом позов за отримані збитки;
  • хто повинен покрити збитки.

Нюанси, які слід врахувати, щоб не потрапити в ДТП

Пересуваючись по дорозі, не сподівайтеся на свій великий досвід водіння машини, швидкість реакції і уважність! Адже ви не один учасник дорожнього руху, і є велика ймовірність, що багато водіїв погано ознайомлені з ПДР, або просто ігнорують їх, вважаючи, що ці правила не стосуються їх. Через таких людей, потрапити в аварію на автомобілі в оренду простіше простого, причому на рівному місці.

Будь-яке ДТП важко проконтролювати і запобігти.

Але, кожен водій, який сідає за кермо, повинен бути гранично зосереджений, і дотримуватися всіх розпоряджень. А стосовно орендованого транспортного засобу, по відношенню до нього повинна бути проведена попередня перевірка на наявність несправностей. Хоч працівники прокатного агентства повинні це робити самостійно, вони можуть проявити неуважність або недбалість, наприклад, тому що поганий настрій, а це не жарти, адже мова йде про безпеку людей.

Розбір страхових випадків

Після особистої перевірки машини, потрібно розібратися, які випадки будуть вважатися страховими, а які ні. Це не зайва прискіпливість, як може здатися на перший погляд агентам, а перестраховка, щоб знати свої права і обов’язки перед компанією з прокату. Так можна бути більш впевненим за кермом, чисто з психологічної точки зору.

Навіть якщо ви будете мати надійні страхові гарантії, орендувати машину можна лише після перевірки на несправність і працездатність. У будь-якому випадку, якщо не говорити про форс-мажорних обставин, уважність, максимальна концентрація і дотримання правил дорожнього руху – найкраща можливість запобігти ДТП.

Порядок дій у разі дорожньо-транспортної пригоди

Якщо аварія – факт, спочатку, водієві орендованого автомобіля необхідно згадати інструкції, прописані в договорі. Вони дуже прості:

  • Потрібно зв’язатися з аварійною службою.
  • Після чого подзвонити в прокатну фірму.
  • Виконувати всі дії, прописані в ПДР.

Послідовність тут не є першорядним умовою, головне – виконання перерахованих вище пунктів. Якщо список виявиться неповним, страхова може знайти причини не оплачувати ремонт.

Крім цього, орендарю можливо доведеться платити за наслідки ДТП, якщо немає документів з Поліції, які свідчать про невинність орендаря, або ж не виходить відшукати винуватця події.

Страховка, особливості

Як правило, орендар, збираючись орендувати авто без надання послуг водія, отримує типову страховку на шкоду різного характеру. Це означає, що навіть при доведеній вини, відшкодовувати збитки потрібно буде страховій фірмі. Але для цього треба неухильно виконувати всі правила і приписи.

Важливо розуміти, що страховка не завжди покривають всю суму збитку, в такому випадку, орендар додає особисті фінансові кошти, в розмірі якої бракує різниці.