Попри значний спад акцій компанії «Tesla» на фондовому ринку, Ілон Маск не втрачає надії, що його компанія стане найдорожчою у світі. Однак мрії про успіх у довгостроковій перспективі ніяким чином не зупинять масштабний обвал вартості цінних паперів. Відомий американський виробник електрокарів планує збільшити обсяги продажів власних товарів, одночасно знизивши вартість автівок у Китаї та Америці.

Як відомо, у місті Шанхай є завод з виготовлення електрокарів Тесла. Звідти електромобілі доставляють у Європу та країни Азії, а на ринок Китаю припадає близько 40% від продажу авто від бреду Тесла. Несподіване зниження вартості американських електромобілів неабияк розлютила автолюбителів, які нещодавно придбали автівки. Справжній погром учинили клієнти в автосалоні міста Ченду. Хвиля протестів розлючених автовласників Tesla пройшла в інших китайських містах. Подекуди учасники мітингу лише скандували: «Поверніть гроші!», а інколи доходило до криміналу та дрібного хуліганства. Протестувальники ламали меблі та пошкодили виставлений у вітрині шоуруму демонстраційну модель квадроцикла «Tesla». Обурені автомобілісти, власники седана «Tesla Model 3» кросовера «Tesla Model Y» вимагали компенсацію за витрачені гроші, адже їх ніхто не попереджав про значне здешевлення товару.

У якості компенсації вони вимагали:

  • продовження гарантії на транспортний засіб від 2 до 4 років;
  • активацію автопілота;
  • безплатну зарядку на станціях «Tesla Supercharger».

На свої звернення протестувальники отримали відповідь, що наразі виплачувати будь-які компенсації не планується.

Неймовірні прогнози від Ілона Маска

Акції «Tesla» впали майже на 70%, а їх великою часткою володіють саме співробітники компанії, їм були запропоновані певні компенсації. Експерти стверджують, що їх вартість і надалі буде знижуватись. Ілон Маск вважає, що в наступному році попит перевищить пропозиції, і ситуація суттєво зміниться з точністю до навпаки. Аналітики вважають, що у знеціненні акцій значну роль відіграла придбана мільярдером Маском соціальна мережа «Twitter», вартість якої склала 44 мільярди доларів. Наразі Ілон Маск вирішив покинути зайняту ним посаду генерального директора «Twitter», просуваючи ідею неймовірних успіхів у виробництві та реалізації електрокарів у недалекому майбутньому. За його прогнозом Tesla має значні шанси зайняти передові позиції у світі за ринковою капіталізацією.

Незаперечним є той факт, що електричний кросовер «Model Y» очолив рейтинг популярності автівок у Європі. Електрокар від американського автовиробника став найпродаванішим транспортним засобом на європейському ринку Європи, випередивши відомі легковики «Dacia Sandero» та «Toyota Yaris». Першість з продажів поки що належить «Peugeot 208», «Dacia Sandero», «Volkswagen Golf» та «Volkswagen T-Roc».

Ілон Маск бачить потенціал у випуску найдоступнішого електромобіля «Tesla Model 2». Невеликий хетчбек С-класу з обтічним дизайном стане гідним конкурентом іншим електрокарам. Відомо, що запас ходу транспортного засобу становитиме не менше 400 км. Також перспективним вважається виробництво електромоторів для літаків. Нещодавно компанія подала заявку на патент нового товарного знаку до патентного бюро США. У планах власника «Тесли» не лише виробництво електромобілів, але й випуск електродвигунів для літаків, човнів та іграшок.

Представники нашого автопрокатного сервісу RentDrive.ua у місті Києві зацікавлені у придбанні нових моделей електрокарів для задоволення потреб в оренді авто для своїх клієнтів.