Починаючи з 14 грудня 2022 набувають чинності нові постанови Кабінету Міністрів, згідно з якими для водіїв, власників транспортних засобів будуть запроваджені нові зміни при перереєстрації автотранспорту при зміні власника, продажу автівки. Також нововведення стосуються отримання посвідчень водія, реєстраційного свідоцтва на транспорт, та номерних знаків до нього. Ми вирішили більш детально ознайомитись із новими правилами продажу та купівлі авто, та як це все має відбуватися на практиці.

Чи будуть враховані всі нюанси нововведень при довготривалій оренді з наступним викупом авто?

Обов’язкове отримання експертного висновку від працівника МВС

До традиційного способу переоформлення автівки у сервісному центрі МВС додається дистанційна форма подачі документів через додаток «Дія», з використанням особистого електронного кабінету автолюбителя. Так, відтепер можлива онлайн подача заяви, укладання договору купівлі-продажу. Багатьох власників машин цікавить таке нововведення, як необхідність отримати висновок експерта МВС. Питання де саме можна отримати висновок експерта, вартість цієї послуги, та що саме перевірятимуть викликають найбільший інтерес.

Якщо раніше послуга з експертного дослідження автомобіля була не обов’язковою, то віднині при купівлі, продажу машин, ця опція стає платною і проводять її фахові працівники сервісного центру МВС. Як повідомляє офіційний портал з надання державних послуг «iGov» вартість експертної оцінки складає 279 грн, не враховуючи банківської комісії за послуги.

Завдання експертного дослідження

Фахівець з відповідною кваліфікацією має на меті визначити справжність ідентифікаційних номерів засобу пересування та відповідність їх поданим реєстраційним документам. Такі огляди мають право проводити працівники експертної служби МВС чи судові експерти державних спеціалізованих установ. Фахівці повинні мати кваліфікацію судового експерта з відповідними до чинного законодавства експертними спеціальностями, та правом проводити таку діяльність. Складений акт огляду експертом дійсний протягом десяти днів.

Фахівці нашого автопрокату «РентДрайв» детально ознайомились з усіма змінами в законодавстві України, стосовно перереєстрації авто з одного власника на іншого, та запевнили, що укладання всіх угод та договорів проходить з урахуванням усіх нюансів та нововведень.