В той час, коли бійці ЗСУ мужньо боронять Україну від російської навали, знаходяться спритники, які без будь-якого дозволу використовують спеціальні номерні знаки на автівках. Недобросовісні водії з липовими номерами свідомо порушують встановлені правила дорожнього руху, збільшуючи ймовірність дорожньо-транспортних пригод на дорогах. Цим вони не тільки заважають безпеці дорожнього руху, а ще й кидають тінь на справжніх військових.

У зв’язку з цією ситуацією народними депутатами було вирішено посилити відповідальність автолюбителів за незаконне чи не правильне користування автомобільними номерними знаками.

Верховна Рада України подала відповідний законопроєкт №7365, який більшістю голосів (274) народних депутатів був підтриманий.

закритий авто номер

Розширення норм адміністративних правопорушень

Ми поцікавились, які ж штрафи передбачені парламентарями згідно з новим законопроєктом. 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн) доведеться сплатити до Державної казни за такі порушення, як пересування автівкою з відсутніми номерними знаками, керування авто з чужим номером, використання закритого, брудного, не підсвіченого чи перевернутого номерного знака.

Згідно з новою нормою, зазначеною в ч. 2 ст. 121-3 Кодексу України про адмінпорушення штраф буде складати від 1700 до 3400 гривень. Адміністративна відповідальність та грошове стягнення з водіїв буде за незаконне привласнення спецномерів:

  • Збройних Сил України;
  • Нацгвардії та Національної поліції;
  • інших силових структур;
  • ДСНС та спеціальних служб.

Грошове стягнення 1700 гривень буде при першому випадку правопорушення. В разі повторного порушення, покарання набагато суворіше. Сума стягнення зростає до 3400 гривень, окрім того, недобросовісного автомобіліста можуть позбавити водійського посвідчення на строк від 3 до 6 місяців.

В пояснювальній записці до КУпАП введення нового пункту обґрунтували тим, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну почастішали випадки маскування номерних знаків плівкою, наклейками, іншими засобами. Незаконне використання заборонених 3D- номерів та інших хитрощів не дають зафіксувати номера встановленими автоматичними камерами. Таким чином порушникам вдається уникнути покарання за порушення правил дорожнього руху.

Наш дружній колектив сервісу автопроката «RentDrive.ua» рекомендує скористатися недорогою орендою застрахованих автівок, номера яких цілком відповідають усім вимогам чинного законодавства та впевнено почуватися за кермом.