Цьогорічне літо не можна назвати надмірно жарким, але, як кажуть, ще не вечір. Цілком можливо, що все – попереду. Але чи кожен водій знає слабкі сторони свого автомобіля у спекотні дні? Адже він, хоч і металевий, але окремий і цілісний організм – зі своїми можливостями та потребами.

Про це і поговоримо: на які моменти потрібно звернути уваги, щоб автівка працювала бездоганно, навіть коли за вікном «шкварчить».
сонце і авто

Двигун: зниження продуктивності

Причина у тому, що через підвищення температури повітря у мотор надходить кисень із меншою концентрацією. Як наслідок, відбувається його перегрів, який призводить до втрати потужності. Адже зрозуміло, що для звичної продуктивності у спеку двигуну необхідно збільшити свою потужність.

Важливо: стежте за рівнем мастила і своєчасно його замінюйте. Пам’ятайте: з допомогою охолоджуючих рідин і вентиляторів  можна легко підтримувати необхідну температуру у двигуну.

Антифриз: влітку – також важливо!

«Антифриз» працює не тільки взимку – літом він виконує роль охолоджуючої рідини. Тому зниження його рівня може призвести до «смерті» двигуна. Витік охолоджуючої рідини, який настане внаслідок пошкодженого радіатора чи зношених шлангів, призведе до збільшення робочої температури та, відповідно, до перегріву двигуна.

Контроль усіх необхідних рідин

Влітку також важливо контролювати рівень рідини для гідропідсилювача та трансмісійної рідини. Для нормального функціонування автомобіля необхідно, щоб ці системи працювали коректно. Практика свідчить: у нагрітій під сонцем машині усі рідини закінчуються швидше.

Зниження ємності акумулятора

Спека негативно впливає на роботу автомобільних батарей. Будь-яке надмірне навантаженнями призводить до скорочення строку служби акб. Чинниками можуть бути підвищене використання кондиціонера та інших електронних пристроїв, а також тривалі літні поїздки. Тому важливо регулярно проводити техобслуговування, приділяючи особливу увагу автомобільному акумулятору, і, при потребі, доливати необхідні рідини.

Кондиціонеру теж буває спекотно

Сьогодні складно уявити, як можна в спеку почуватися комфортно за кермом – і без кондиціонера. Так, сучасні кондиційні автомобільні системи, як правило, працюють безвідмовно. Але висока температура за вікном авто все ж дається взнаки – інколи система змушена вдвічі довше працювати над охолодженням салону. Як наслідок, може відбутися перевантаження роботи двигуна. Тому не забувайте своєчасно обслуговувати систему і замінювати повітряний фільтр. Це покращить охолодження салону та гарантуватиме тривалу і безвідмовну службу автокондиціонера.

Сонце та спека vs екстер’єр та інтер’єр

Сонячні промені та висока температура повітря можуть вкрай негативно позначитися на зовнішньому вигляді авто та на його салоні. Деталі з гуми, наприклад, щітки «двірників», на сонці починають танути та плавитися, пластик, пересихаючи, стає крихким. Щодо салону – то він дуже вигорає на сонці. Текстильне покриття втрачає колір, шкіряне – тріскає та облазить.

Ще гірша  ситуація із лакофарбовим покриттям. Від сонця воно тьмяніє, тріскає, а з часом – взагалі відшаровується. Звичайно, на дорозі у спекотний день від сонця не сховаєшся, але зупиняючись на тривалий період – подбайте про затінок для авто. Як варіант, можна придбати тент, який захистить автомобіль від безжального сонця, як мінімум – хоча б автомобільні сонцезахисні жалюзі чи шторки.

Шини: контроль тиску та перевірка покришок

Хоча літні шини і виготовляються із твердішої гуми, але на розпеченому асфальті і тверда гума стає більш еластичною. Як наслідок, може збільшитися гальмівний шлях, що потребує підвищеної уваги водія. Плюс неправильно накачані шини – і ризик зіткнення збільшується вдвічі. Тому не забуваємо регулярно перевіряти влітку тиск у шинах, обов’язково оглядаючи самі покришки. Розпечений асфальт і гаряче повітря негативно впливають на їхній стан, призводячи до появи тріщин. Зробіть правилом проводити огляд гуми кожен місяць.

Правильно обслуговуючи свій автомобіль, ми забезпечуємо загальну безпеку руху! Приємної вам літньої подорожі!

Пам’ятаймо: ми працюємо 24/7 – без вихідних! Оформляємо за 15 хвилин!
Детальні характеристики автомобілів, огляд та бронювання на сайті https://rentdrive.ua/