Низькі температури сильно впливають на літій-іонні АКБ – це беззаперечний та загальновідомий факт. Наглядний приклад – смартфон, акумулятор якого також швидко розряджається на морозі. Це дуже просто пояснюється: холодне повітря порушує усі існуючі електрохімічні процеси у всіх АКБ: і у смартфонах, і в електромобілях. Тому логічно, що виробники електрокарів продовжують дослідження на цю тему, намагаючись знайти рятівні рішення.

Американські Дослідження

Спеціалісти американської асоціації автомобілістів (American Automobile Association) визначили, що при температурі у -7°C і нижче автомобіль втрачає як мінімум 41% запасу ходу. Для точності експерименту навіть відключали систему опалення салону, але це не дуже вплинуло на результати. В експерименті приймали участь електрокари п’яти виробників: BMW i3s, Volkswagen e-Golf, Nissan Leaf, Chevrolet Bolt EV, Tesla Model S. Результати усіх авто виявилися майже ідентичними, що ще раз підтверджує – мороз однаково впливає на усі електромобілі, і дана проблема однозначно носить глобальний характер.

Китайські Дослідження

Провели експеримент за участю 40-ка електрокарів при температурі у -20°C. Повністю зарядженні авто були відправлені в дорогу, яка складалася із ділянок різної інтенсивності та складності – міських вулиць та автомагістралі. Усі електрокари рухалися в економічному режимі, із максимальним рівнем рекуперації гальмівної рідини та однаковим рівнем обігріву салону (24°C). Результати, практично, такі ж: майже усі авто втратили біля 50% свого ходового запасу.

Умовний рейтинг виглядає приблизно так:

 • Audi e-tron зберіг 58,6 % своєї енергії, і заявлених 594 км проїхав 279,6 км;
 • Porsche Taycan – 54,6% (414/226,2 км);
 • Polestar 2 – 48,2% (512/246,6 км);
 • Tesla Model Y – 47% (594/279,6 км);
 • Tesla Model 3 – 42,8% (468/200,2 км);
 • Volkswagen ID.3 – 38,9% (430/167,3 км).
Якщо ж глянути на загальний рейтинг, включно зі маловідомими у нас автовиробниками, то кращий процентний результат належить китайському бюджетнику Wuling Hongguang Mini EV (60,7%), а чемпіоном пробігу по кілометражу став теж «китаєць» – Weilai EC6 (запас ходу за паспортними даними – 615 км, проїхав – 336,9 км).

Рекомендації експертів

Проблема існує, але рішення також є. Не такий страшний той мороз, як це здається на перший погляд. Власникам і користувачам електромобілів потрібно запам’ятати і застосовувати на практиці наступні рекомендації:

 1. У теплому приміщенні батарея довше тримає заряд і швидше заряджається – по можливості тримайте авто у теплому приміщенні (чи утепліть свій гараж).
  2. Потурбуйтеся взимку про економічну функцію рекуперації енергії: уповільнення ходу без застосування гальм дозволить зберегти біля 10-15% заряду акумулятора.
 2. Використовуйте регулярну підзарядку – підключайте авто до мережі при кожній можливості, навіть якщо заряду ще цілком достатньо. Захотілося кави на заправці – постав авто на зарядку!
 3. Використовуйте дистанційний зв’язок із авто – прогрівайте електромобіль завчасно!
 4. Використовуйте систему нагріву акумулятора для підтримки стабільної температури – таку додаткову функцію пропонує багато виробників електрокарів.
 5. Правильно використовуйте систему клімат-контролю. Не обігрівайте весь салон – це збільшить витрати енергії акумулятора. Але не треба мерзнути у власному автомобілі– використовуйте обігрів для сидінь і керма.
 6. Лихацтво на зимовій дорозі – прояв поганих манер, до того ж, досить небезпечне заняття. Низькі швидкості з використанням енергозберігаючого режиму – мудре та економічне рішення.
 7. Паркуючись, віддавайте перевагу сонячним місцям. Доки ви зайняті власними справами – нехай авто протягом того часу погріється на сонці.
 8. Слідкуйте за станом шин електромобіля! Поганий протектор збільшує навантаження на гальмівну систему, що впливає на загальне споживання енергії. Нестача тиску у шинах обтяжує авто, що також сприяє розрядженню акб.

Недоречність електромобілів у наших кліматичних умовах – це вже набридлий і досить застарілий міф, через який не варто відмовлятися від задоволення керувати сучасним електрокаром. У наш час майже все можна вирішити чи передбачити – просто потрібно цього прагнути!

Компанія «РентДрайв» – прокат електрокара у Києві

Потрібен електрокар? Невже взимку? Навіть у мороз? Правильне рішення сучасного водія – при розумному підході нам не страшні морози! Цілком підтримуємо, схвалюємо і з задоволенням надамо вам в оренду електромобіль, бронюйте онлайн:  https://rentdrive.ua/ua/avtopark/electrocar/