Буквально перед Новим роком, в останні грудневі дні, до Кабінету Міністрів України було подано Проект постанови «Про внесення змін у Правила дорожнього руху». Чим же на цей раз так перейнялися у Міністерстві внутрішніх справ, що розробили для цього новий проект?

Мова йде про експлуатацію у зимовий час тих транспортних засобів, які обладнані літньою гумою, та про використання ними ж денних ходових вогнів (або ближнього світла фар).

Заміна гуми – в обов’язковому порядку

У поданому документі передбачається заборона використання тих транспортних засобів, котрі не замінили літні шини на зимові в період із 1-го жовтня по 31-е травня. Відмітимо, що на сьогодні ця норма існує виключно у рекомендаційній формі. Нововведення направлене на зниження рівня смертельних і травматичних ДТП, з чим, звичайно, важко не погодитись.

Включенні фари – у тому числі і в межах населених пунктів

Існуючі ПДР (п. 9.8) також зобов’язує усіх водіїв на період часу з 1-го жовтня по 1-е травня пересуватися, включивши денні ходові вогні (або ближнє світло – залежно від виду транспортного засобу) тільки поза межами населених пунктів. Але практика, яку використовують у європейських країнах, коли фари включені постійно – незалежно від пори року, погоди та місцезнаходження, говорить виключно про позитивні сторони такого правила.

Дослідження, проведені Європейським інститутом безпеки дорожнього руху, підтверджують, що кількість аварійних ситуацій на дорогах навіть у денні (світлі) години доби скоротилась до 15% внаслідок використання денних ходових вогнів (або ближнього світла). Така ж позитивна статистика чітко прослідковується в усіх європейським країнах, де це успішно застосовується на практиці.

Тому ми однозначно вітаємо майбутні нововведення та щиро сподіваємось, що вони будуть затверджені в усіх вищих інстанціях. Приємно усвідомлювати, що інколи наші чиновники дійсно намагаються попрацювати на користь суспільства.

РентДрайв – оренда авто у Києві 

Терміново потрібен автомобіль? Сподіваємось – за святкові дні ви не забули про те, що компанія «РентДрайв» завжди готова надати до ваших послуг будь-який автомобіль з нашого автопарку. На ваш вибір, на всі смаки та бюджети – економ-клас, середній або бізнес-клас, позашляховик чи мікроавтобус. І, як завжди, усі наші автомобілі – у чудовому стані та у бойовому настрою! Чекають вашого прибуття і вашої команди! Не зволікайте: час – це гроші!

Придивитись і вибрати автомобіль ви можете за адресою: м. Київ, вул. Богатирська, 1Г.
Також ознайомитись з умовами прокату, підібрати та забронювати авто своєї мрії можна на нашому сайті https://rentdrive.ua/ua/