Питання водіям: ви знаєте, що відбувається з вашими зношеними протекторами?

Офіційна статистика: щорічно на наших звалищах виявляється понад 150 тисяч тонн, що відслужила автогуми. Час її розкладання – понад 100 років. Весь цей час в повітря будуть виділятися отруйні і токсичні речовини. Проста арифметика: одне десятиліття – це 1,5 мільйона тонн гуми. Прикиньте, яку спадщину ми залишаємо своїм дітям і внукам на землі, під нею і в атмосфері …
Стандартна шина складається з синтетичного і натурального каучуку, високовуглецевої сталі, полімерних волокон і інших наповнювачів. Після відпрацювання, як правило, частина покришок використовується в якості компонента дорожнього покриття, частина – в будівництві і в облаштування ігрових майданчиків. Майже половина шин використовується як паливо: тепло їх згоряння перевершує антрацит і вугілля. Але як вони горять – цим стурбовані і світові екослужби, і просто свідомі люди. Речовини, які утворюються в результаті згоряння шин, в десятки разів шкідливіше автомобільних вихлопних газів.


Але є і приємні новини. Високу свідомість в питаннях екології проявляє багато великих виробників шин, мільйонні вкладення яких йдуть на розробку екоматеріалов. Наприклад, Michelin щороку інвестує близько 800 млн. Доларів в цю галузь. Їх останнє досягнення – винахід протектора з деревини, буряка і фуражу. Піклуються і Pirelli, Goodyear і Continental. В результаті їх співпраці з біотехнологами в останніх розробках задіяні соя, польові кульбаби, апельсинове масло, кремнієва кислота.
NASA взагалі пішли іншим шляхом: вони створили прототип «вічних» шин, основою яких є сплав з титану, а самі шини – пружинного типу. Їх призначення – використання в екстремальних умовах, і навіть на Місяці та Марсі.
Так що, не все так погано. Людство активно працює над виправленням своїх же помилок. А поки – давайте дружно заведемо звичку думати про завтра …
До речі, У Києві з березня цього року вже відкрито пункти зі збору підтриманих шин.
Свідомі автомобілісти, а ви там були?
А поки – вересень, тепло, Київ і РентДрайв. Завжди до ваших послуг! https://rentdrive.ua/ua/