16 грудня минулого року в Україні розпочалося тестування додатку «Дія», завдяки якому практично кожен водій, бажаючий прийняти участь в цьому експерименті, зміг розпочати користуватися електронними копіями посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію свого транспортного засобу. І ось у січні тестування додатку успішно добігло до свого кінця, і відтепер програма з рішучою назвою «Дія» є доступною абсолютно для усіх.

Якщо відпочатку додаток змогли отримати тільки зареєстровані учасники тестування (програма надходила їм на електронну пошту), то вже з 1 лютого її можна завантажити абсолютно безкоштовно на Play Market/App Store. Для авторизації в програмі необхідно скористатися банківською ідентифікацією (Bank-ID), наприклад, через онлайн-сервіс Приватбанку чи Монобанку.

У прес-службі МВС України повідомили, електронні копії документів можна використовувати при керуванні автомобілем для пред’явлення їх на вимогу патрульних чи поліції. Але варто розуміти, що посвідчення водія в звичайному пластику як було, так і залишається основним документом, а в смартфоні просто відображаються цифрові копії реальних документів. Також, оригінали будуть необхідні для будь-яких реєстраційних операцій з автомобілем чи у тому випадку, коли електронна версія буде недосяжною, наприклад, при відсутності інтернету. А це може трапитися з кожним водієм, який виїхав за межі населеного пункту і потужності мобільного інтернету не вистачає для завантаження документів. Адже практичне тестування показало, що при мобільному покриттю типу Edge, тобто, 2g або значок «Е» біля назви оператора на екрані смартфона, документи отримати неможливо. Також треба враховувати рівень заряду в своєму телефоні і завжди мати при собі автомобільний зарядний пристрій. Але кожен водій повинен знати, що електронне посвідчення є цілком офіційним і легальним, і якщо копії в телефоні нормально відображаються, представники поліції не повинні додатково вимагати пред’явлення оригіналів.

Користувачам також варто пам’ятати, що електронні копії можна отримати тільки для одного мобільного пристрою, і вони повинні бути прив’язані безпосередньо до власника смартфону. Щоб отримати свої цифрові копії пред’явникам паперових та ламінованих документів – необхідно спочатку замінити їх пластиковим посвідченням (тобто, документом нового зразку). І тільки після перереєстрації буде змога отримати цифрове зображення для смартфона.

Отож, шановні автомобілісти, відтепер наше традиційне водійське напуття – «щасливої дороги» оптимістично доповнюємо побажанням шустрого інтернету!