Питання безпеки дорожнього руху завжди було і буде важливим та актуальним. Донедавна в усіх неприємних ситуаціях на дорозі в основному звинувачували водіїв, і більшість пішоходів завжди були переконані, що правда – на їх стороні.

нові штрафи для пішоходів

Існуюча система штрафів просто не працювала. І ось – нові зрушення на законодавчому рівні, які повинні нагадати пішоходам, що вони теж зобов’язані дотримуватися встановлених правил.

Мова йде про законопроект стосовно посилення відповідальності пішоходів щодо порушень встановлених правил дорожнього руху, за який 03.06.2020 року у першому читанні проголосувала переважна більшість депутатів Верховної Ради.

Хочеться сподіватися, що законопроект буде прийнято і у другому читанні, і незабаром він вступить у дію. Це означатиме, що за перехід дороги у невстановленому/недозволеному місці та ігнорування сигналів світлофора пішохід буде оштрафований на 255 грн. (зараз – 51 грн.). Якщо ж пішохід, вчинивший ці правопорушення, буде знаходитись в стані алкогольного сп’яніння, то сума штрафу складатиме 510 грн. (зараз – 136 грн.). У випадку, коли дії пішохода призведуть до створення аварійної ситуації, його зобов’яжуть сплатити 680 грн. штрафу (зараз – 170 грн.) або змусять відпрацювати на громадських роботах від 20 до 40 годин.

А про свідчить статистика? Згідно з інформацією, поданою Національною поліцією станом на листопад 2019 року, безпосередньо у Києві через порушення пішоходами ПДР трапилося 776 дорожньо-транспортних пригод із постраждалими, внаслідок яких загинуло 107 чоловік і отримали травми – 716. Варто зазначити, що мова йде виключно про ті випадки, які розглядалися в судових засіданнях. За тими ж даними, за 2019 рік у столиці за порушення правил дорожнього руху було оштрафовано та притягнуто до адміністративної відповідальності понад 5000 пішоходів-невігласів. Якщо застосувати звичайну арифметику, то це виходить приблизно 13-14 порушень у день на весь багатомільйонний Київ. Чесно кажучи, виглядає неправдоподібно.

Чи зміниться ситуація після прийняття нового законопроекту – покаже час. Але важливо пам’ятати: на дорозі кожен учасник руху – і водій, і пішохід – повинен дбати про загальну безпеку, і тільки чітке дотримання правил дорожнього руху допоможе уникнути нещасних випадків.

Компанія РентДрайв бажає щасливої дороги усім водіям і безпечного пересування по місту – пішоходам.

Нагадуємо: якщо вам терміново потрібен автомобіль – ласкаво просимо в РентДрайв. Наш автопарк – завжди до ваших послуг!

Довідки та бронювання автомобілів https://rentdrive.ua