Сьогодні пристрасті щодо «лежачих поліцейських» трохи вщухли, оскільки питанням обмеження швидкості всерйоз зайнялися «нагорі». І все ж, відносини з цим дорожнім об’єктом – досить полярні. Хтось пише петиції і збирає підписи з вимогою прибрати дану перешкоду. Інші, навпаки, за особисті заощадження купують і встановлюють цього «лежачого товариша», навіть всупереч правилам і нормативам. До речі, придбати його – цілком доступно, і якщо вам набрид автодром під вікнами – питання можна вирішити, звичайно, після узгодження з вищими інстанціями.


Коли і звідки з’явився на наших дорогах «лежачий поліцейський»?

Вперше подібні обмежувачі з’явилися на американських дорогах близько 100 років тому. Тільки поява їх була викликана турботою не про людей, а про корів. Так, саме американські фермери, побоюючись зменшення своїх коров’ячих стад, проявили кмітливість і на дорогах перед пасовищами стали споруджувати різні перешкоди. Спочатку в хід пускалися колоди, різні палиці або насипи з каменів різного калібру. Робили все по-чесному – перед подібними перешкодами виставляли табличку з проханням знизити швидкість. Таке нововведення добре прижилося, і незабаром було затверджено на офіційному рівні – були розроблені стандарти і правила по їх установці.
Після Першої світової війни американський винахід успішно почали застосовувати в Європі. Після 60-х рр. вони почали з’являтися в Союзі.
Сьогодні практично перед кожним дитячим майданчиком, школою або іншими жвавими місцями знаходиться «лежачий поліцейський». Але в деяких країнах потрібно бути особливо уважними.

Наприклад, дуже колоритні споруди можна зустріти в Мексиці. По-перше, їх там – ну дуже багато, по-друге – вони менш цивілізовані, ніж у нас. Найпростіші і ніжні обмежувачі виготовлені з простих гілок або чагарників. Є і жорсткіше – за типом пральної дошки з металевими нерівностями. Навіть на допустимої швидкості проїхатися по ній – заняття не для людей зі слабкими нервами, а водій-гонщик може запросто отримати травму.

Не менш уважним потрібно бути і на єгипетських дорогах. Там народ не особливо дружить з дорожніми знаками, тому навряд чи вам вийде побачити знак, що попереджає про подібну перешкоду – навіть на магістралях міжнародного значення. Тому, якщо вас занесло в Єгипет на авто – будьте уважніше і не здумайте поганяти.
Де можна буде видихнути – так це в Англії. Їх «лежачі поліцейські» – «розумні» пристосування. Вони самостійно вирішують, чи варто карати водія. При допустимый швидкості автомобіля, штучні нерівності ховаються під дорогою або просто здуваються (якщо є надувними – є і такі).

Як завжди, крутіше всіх виявилися японці. Їх «лежачі поліцейські» – музичні. Якщо водій проїжджає через такий обмежувач на допустимый швидкості – його очікує приємний музичний супровід. Якщо ж ні – його вухам можна тільки поспівчувати, та й не тільки його.)
Так що, шановні водії, за кермом – увага, і тільки увага. Незалежно, на яких дорогах – вітчизняних або зарубіжних.
Всім – щасливої ​​дороги!