Для початку, уточнимо визначення: кліренс – це просвіт між найнижчою точкою автомобіля і поверхнею дороги. Отже: кому, який і навіщо?
Згідно авторитетного задуму виробників, великий кліренс призначений для подолання складних дорожніх умов. І зовсім не дивно, що з настанням холодів інтерес до високого кліренсу зростає у більшості міських жителів. Навіть, незважаючи на те, що це загрожує гіршою аеродинамікою, керованістю авто і підвищеним центром його тяжіння. Високий кліренс – це, в першу чергу, підвищена прохідність авто, що стає причиною підвищеної уваги і бажання володіти кроссоверами і позашляховиками. І, до речі, не так важливий передній привід, скільки відчуття високої посадки і наявність вільного повітря “під черевом».
Які переваги високого кліренсу? По-перше, це полегшує парковку. По-друге, піднесеність авто над дорогою полегшує входження в повороти, особливо на слизькій зимовій дорозі.


Який же кліренс вважається оптимальним для міських умов? Єдиної правильної відповіді не існує – багато що вирішують розміри автомобіля і його колісна база. Зазвичай, невеликому хетчбеку цілком вистачає 14 см, седану і хетчбеку класу «гольф» – 15 см. Бізнес-седану – 16 см, невеликому кросоверу – 17 см, середньому кросоверу – 19 см, позашляховику – від 20 і більше.
Безумовно, це – загальноприйняті стандарти. Якщо ж вам все-таки хочеться збільшити свій кліренс, є кілька варіантів:
– Можна збільшити розмірність коліс (за рахунок радіусу дисків або профілю гуми). Тільки прослідкуйте, щоб це не вплинуло на роботу спідометра, а також – на стан систем ABS і ESP.
– Заміна елементів підвіски – амортизаторів і пружин. Але врахуйте: це загрожує миттєвою втратою гарантії виробника (якщо вона є). До того ж, збільшений кліренс збільшить центр ваги авто. В результаті, автомобіль стане менш стійким, особливо при крутих віражах.
– Якщо дуже хочеться «високо сиджу – далеко дивлюся”, то кращий варіант – купити авто з готовим високим кліренсом.
Або – заїжджайте до нас, в РентДрайв. І ви обов’язково підберете для себе бажаний варіант!