Війна в Україні триває. Війна, яка повністю перевернула життя кожного українця. Перші емоції – жах, страх, розпач – швидко переросли у гнів і лють… Що відчуваємо сьогодні?  Твердість духу, впевненість і незламність. Ми зможемо. Ми подолаємо. Ми переможемо!

Наразі головне – щоб кожен займався тим, що може та вміє робити найкраще. Наші воїни – на передовій, будівельники – на відновленні мостів, пекарі – на хлібозаводах. Україна бореться, Україна живе.

У нашій країні, починаючи з 24 лютого, запроваджено військовий стан. Він приніс в життя усіх громадян нові правила, які відтепер повинен знати кожен, щоб додатково не ускладнювати і без того тяжкі часи.

Що необхідно знати водію автотранспортного засобу?

Комендантська година

У кожному населеному пункті, місті та селищі встановлено певний комендантський час, призначення якого – обмеження перебування та вільного переміщення цивільних осіб. Тому, обираючи маршрут чи плануючи поїздку, обов’язково дотримуйтесь комендантського часу, встановленого у  даному регіоні/місті/районі. На порушників чекає покарання – від штрафних санкцій, виправних робіт або адміністративного арешту – до позбавлення волі терміном до п’яти років.

Блокпости

Дорожні укріплені контрольно-пропускні пункти, які охороняються військовими, встановлені по всій території країни. Їх основне завдання – своєчасно виявляти ворожі та диверсійні групи та запобігати їх проникненню у тил країни. Готуючись до проходження блокпосту, необхідно пам’ятати та виконувати наступні правила:

 • потрібно завчасно знизити швидкість авто;
 • попередньо підготувати документи для перевірки;
 • вимкнути відеореєстратор та світло фар;
 • увімкнути «аварійку»;
 • самовільно не виходити з авто;
 • давати чіткі й короткі відповіді на поставлені запитання;
 • обов’язково виконувати всі розпорядження щодо огляду автомобіля (відкрити багажник, освітити салон, оглянути багаж/речі);
 • після проходження блокпосту від’їжджати спокійно та без різкого підвищення швидкості.

Економія пального

Через порушення логістичних процесів можуть траплятися випадки дефіциту пального та коливання його вартості. Це цілком зрозуміло: пальне – стратегічний продукт у військовий час, головний пріоритет якого – спецтранспорт та служби критичної інфраструктури. Такі транспортні засоби обслуговуються першочергово. Цивільні та приватні водії повинні з розумінням ставитися до введених та діючих обмежень на відпуск пального, дбати про його економію та виважене споживання.

Де зберігати власне авто – рекомендації та поради

Зрозуміло, що на території, де проходять бойові дії, не існує безпечного місця ні для людей, ні, тим більше, для автомобіля.

Якщо ж вам потрібно залишити автомобіль на певний чи невизначений час, то кращим місцем для його зберігання буде гараж або подібна споруда, де він хоча б частково буде захищений від куль, снарядів та зовнішнього впливу.

Як підготувати авто – послідовні кроки:

 • відключіть та дістаньте акумулятор – його бажано зберігати окремо;
 • підкачайте шини – можна навіть із перевищенням, ще краще – замініть шини на старі;
 • заберіть із салону абсолютно всі речі;
 • залиште в баку мінімум пального;
 • на випадок пошкодження гаражу кулями чи снарядом бажано повернути авто до воріт найдешевшою частиною, тобто – багажником;
 • сфотографуйте його на випадок можливої крадіжки.

Послуги таксі на час військового стану

Рекомендовані служби таксі, які правильно організували свою роботу, це,Uber, Uklon и Bolt. Окрім послуг цивільним особам, вони надають посильну допомогу в перевезеннях гуманітарних багажів, а також допомагають військовим, лікарям та волонтерам.

Надворі – весна 2022 року. Весна, яка впевнено ступає по Україні. Весна, яка несе таке очікуване тепло, ніжну зелень і духмяний цвіт. Весна, яка наблизить нас до Перемоги. Ми, прокат авто RentDrive, віримо, знаємо та допомагаємо!